Kácov skvěle reprezentoval

V sobotu 2. 6. 2012 se smíšený pěvecký sbor Kácov z Nového Města nad Metují účastnil Mezinárodní soutěže pěveckých sborů "FESTA CHORALIS Bratislava" v Bratislavě.

Kromě účasti v soutěži ve dvou kategoriích - smíšené sbory a lidová píseň, si sbor zazpíval již v pátek večer v klášterním kostele ve Valticích. Vřelý potlesk posluchačů sbor dobře naladil na soutěžní výkony, které ho čekaly hned druhý den.

V sobotu si sbor poměřil síly v  mezinárodní konkurenci kvalitních sborů, které přijely např. z Islandu, Peterburku a Singapuru. Výkony sborů hodnotila odborná mezinárodní porota.

Kácov získal v kategorii smíšené sbory a lidová píseň nejvyšší ocenění - zlatou medaili. Porotu si získal především svým emotivním a srdečným projevem. Sbor tak skvěle reprezentoval nejen svoje město Nové Město nad Metují , ale i Českou republiku. Spolu s diplomem si členové sboru odváželi domů i milou atmosféru festivalu.

Tento úspěch znamená další důležitý krok kupředu v budoucím působení pěveckého sboru.

Na závěr srdečná gratulace všem a hlavně sbormistrovi Jiřímu Skopalovi, který stojí v čele sboru jeden rok a úspěšně tak navázal na desetiletou práci sbormistra a dirigenta Jaroslava Rybáčka a také poděkování Městskému úřadu, sponzorům za jejich finanční příspěvky, které umožnily účast v soutěži a zřizovateli Městskému klubu, který sbor v činnosti podporuje.

Hodně dalších úspěchů!

 

Jana Vitverová, členka souboru Kácov