Kácov byl úspěšný na Festa Choralis, divácká odezva byla bouřlivá

Minulý víkend proběhla v Bratislavě pod názvem Festa Choralis soutěž pěveckých sborů. Z našeho regionu se této soutěže zúčastnil smíšený pěvecký sbor Kácov z Nového Města nad Metují, kde zpívají - jak sami uvádějí "dojíždějí za duševní relaxací" i zpěváci z Rychnovska.

Jeden z nich, Josef Klouček z Olešnice v Orlických horách, nám prozradil dojmy z této cesty: "Cestování začalo v pátek brzo odpoledne tak, abychom stihli se svým vystoupením Noc kostelů v moravských Valticích. Divácká odezva místních a mnoha Rakušanů byla bouřlivá, a to vždycky potěší. Všichni se ptali, jestli Kácov přijede za rok znovu a předvede svůj kumšt.

Cesta do zrcadlové síně magistrátu Bratislavy, kde se všechna soutěžní představení konala, proběhla podle plánu, a tak se sbor mohl účastnit ve více soutěžních kategoriích, po bok sborům ze Slovinska, Sankt Petěrburku, Islandu, Singapuru a dalších.

Na porotce výkon Kácova v čele se sbormistrem Jiřím Skopalem zapůsobil, proto mu bodovým ohodnocením přiřkli dva zlaté diplomy. Lehce kuriózní byl návrat sboru centrem Bratislavy, kde u sochy P.O.Hveizdoslava sbormistr vyslyšel přání svých svěřenců - "pane učiteli, zazpíváme si". Množství turistů a kolemjdoucích se nejprve nechápavě dívalo, ale za malou chvíli se sbor stal "terčem" mnoha kamer a fotoaparátů. Diváci nás ocenili vřelým aplausem na otevřené scéně."

Pro všechny zpěváky Kácova to bylo jistě jedinečné a nezapomenutelné vyvrcholení sezóny 2011 - 2012.

Irena Voříšková

Na webu Orlického týdeníku byl o nás publikován tento článek